Dnes 4.3.2015 má svátek Stela
Sbohem nudě dali ve Frýdlantu nad Ostravicí Tisk Email
Sobota, 02 Červen 2012 09:35

FOTO: Fara FrýdlantFOTO: Fara FrýdlantFRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ: Farní areál ve Frýdlantu nad Ostravicí se už zítra, v neděli 3. června, otevírá pro veřejnost. Vzniklo tady totiž centrum volnočasových aktivit maximálně využívající jak rozlehlou zahradu, tak i budovu samotné fary.

Zatímco zahrada vybízí k odpočinku a hrám, uvnitř fary je velký sál a místnosti určené pro setkávání lidí všech věkových skupin. Na vznik centra přispěla evropská dotace 6,1 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

„Chybějící dům dětí a mládeže ve městě a nedostatečné prostory pro aktivity dospělých nás vedly k rozšíření zázemí fary pro věřící a vůbec pro všechny občany města,“ vysvětluje záměr bohulibého projektu místní farář Petr Hrubiš.

Multifunkční sál v přízemí je určen hlavně seniorům, další místnosti v podkroví pak dospělým a dětem. Centrum nabízí například televizní a hudební klub, cvičení pro těhotné a maminky, klub pro batolata, ale také různé přednášky a posezení pro lidi všech věkových skupin.

„Farní areál je místem, které lidem dává chuť a energii bavit se, duchovně se rozvíjet. Je to další z řady projektů podpořených evropskými penězi, který má smysl a je pro lidi užitečný,“ dodává David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Program slavnostního otevření 3. června začíná v 15 hodin mší, pokračuje žehnáním nových prostor a představením dětí a mladých z frýdlantské farnosti a rodinného centra Kolečko, na něž navážou soutěže a hry pro děti.

 
 
 

 

Facebook

Hledáme nové redaktory do našeho týmu

Pokud se k nám chcete přidat, napište nám na email: info@infoprostor.cz

 

 

INFOPROSTOR I PRO VÁS

Chcete propagovat svou firmu, produkt nebo službu?

Nebo potřebujete získat kvalitní zpětné odkazy?

Napište nám. Dáme vám (info)prostor.

 REKLAMA

Bowling servis

 

Z lasky 

PODPORUJEME

   Nedoklubko

 

Mladí hasiči spálené